Напад Викинга опет мало утиче на пораз од Колтса у предсезони од 12-10

Викинзи су у суботу увече напустили терен за игру Ју-Ес Банк стадиона последњи пут у предсезони, а требало би да буду одсутни са свог стадиона више од месец дана пре него што ће у трећој недељи регуларне сезоне играти против Сихокса.

Барем док се не буду суочили са Сијетлом 26. септембра, линебацкер Трои Дие ће имати признање да је једини играч у љубичастој боји који је посетио енд зону стадиона у утакмици ове године.

Викинзи нису успели да направе офанзивни тачдаун у осам четвртина предсезонског фудбала на стадиону Ју-Ес Банк, укључујући пораз од Индијанаполис Колтса са 12-10 у суботу, што је само на једној страни лопте могло да ублажи забринутост Викинга.

Викинзи су завршили са само 227 јарди напада, држали су лопту само 22 минута, 11 секунди и остварили само два од својих 15 трећих падова у наступу који је био довољно млак да тренер Мајк Цимер и квотербек Кирк Казинс признају да би стартери могли треба да игра у финалу предсезоне у петак у Канзас Ситију.

„Офанзивно, вероватно морамо да играмо, да“, рекао је Зимер.

Казинс је извршио пет од својих седам додавања за само 23 јарде, док су Викинзи одмарали Далвина Кука и Џастина Џеферсона. Адам Тилен је отишао због модрице на бутини након што се сударио са дефанзивцем при додавању трећег надоле преко средине, бацивши кацигу пре него што је ушао у медицински шатор после прве серије Викинга.

После четири узастопна трчања за почетак четврте серије Викингса у игри, Казинс је отпуштен на првом месту са линије од 32 јарде Колтса када је пик првог кола Квити Пеј победио Рашода Хила брзим ударом са бека са слепе стране. Друго бацање надоле за Амира Абдулаха је изгубио 2 јарда, а након што је Казинс повратио 9 јарди уз помоћ трећине и 20, Грег Џозеф је промашио гол из игре са 51 јарда.

„Недовољна доследност; Мислим да смо имали два прва пада, зар не?' Цимер је рекао за прекршај првог тима. 'Одиграли су нешто више од четвртине; морамо да направимо још неколико представа од онога што смо урадили. Чинило се да смо много пута, а можда не само са првим тимом, имали неке пенале или промашаје који су нас доводили у лоше ситуације, па морамо да их елиминишемо.'

Чињеница да су Викинзи умало изашли као победници ове вечери била је углавном због њихове одбране, иако је Цимер и даље био опрезан са многим својим стартерима.

Он је задржао Данијел Хантер, Патрика Петерсона и Харисона Смита ван игре, одмарајући Ксавијера Вудса због 'малог убода' и наставио да држи линијског бека Ентонија Бара, за чије здравље је тренер признао да је 'забринут'. Ерик Кендрикс, Далвин Томлинсон и Мајкл Пирс играли су прве две серије пре него што су повучени из игре.

Ипак, одбрана Викингса се вратила након пораза од Бронкоса резултатом 33-6 са живахном игром, стварајући константан притисак против квотербекова Колтса Сема Елингера и Џејкоба Исона.

Две игре након што је неколико дефанзивних стартера Викинга напустило игру, Стивен Ведерли је притиснуо Елингера по други пут у првој четвртини, а Армон Вотс је добио део Елингеровог додавања јер је помогао да се сруши џеп. Бацање је отишло из руку планираног примача Пјера Кембела и пресрео га је Дај, који је узвратио 33 јарде за тачдаун.

Корнер Басхауд Брееланд је први пут играо у униформи Викинга, прекинувши додавање Елингера унутар Викингса 10 када је отргнуо лопту из руке Мајкла Питмана.

јаје и ја св

Игра је приморала Колтсе да избију свој други гол из игре на утакмици, а Викинзи су добили филд гол пре полувремена када је Џејк Браунинг режирао вожњу од осам играња, појачавајући и удаљавајући се од притиска пре него што је погодио Чеда Бибија са 32 јарде у бекству. .

Али Браунинг се иначе мучио другу недељу заредом, извршивши само шест од 15 додавања за 82 јарде док је или покушавао да избегне притисак или га повремено позивао држећи лопту у џепу. Келлен Монд је ушао да започне трећу четвртину, опорављајући неуспешну размену на свом првом ударцу; Викинзи су играли у прва четири поготка у другом полувремену пре него што се Монд повезао са Мајроном Мичелом преко средине за први пораз са нешто више од пет минута до краја игре.

Монд је погодио шест од 12 додавања за 61 јарду, изводећи једно од своја последња два бацања након што је пресретање Исаије Кауфусија проглашено непотпуним.

„Мислим да је заиста тешко проценити младе квотербекове почетнике, и мислим да видите, у свим овим предсезонским утакмицама, неки од ових правих високих пикова се боре са одређеним областима“, рекао је Зимер. 'Он ради неке добре ствари. Мислим да је имао заиста добру недељу тренинга. Почео је дрхтаво [у суботу] неуспешним ударцем, али једини начин да стекнете искуство је да га играте. Али у неком тренутку и ми морамо да се спремимо да играмо утакмицу.'

Биће још једна прилика за младе резервне копије Викинга да играју пре него што тим одлучи да ли му је потребна боља резерва за Цоусинс. „Разговараћемо више о томе ове недеље“, рекао је Зимер, „али са монетарном ситуацијом, такође морамо да будемо опрезни.“

РЕЗУЛТАТИ: Индијанаполис 12, Викинзи 10

Викинзима су преостале четири припремне четвртине. Можда ће морати да искористе бар једну од њих да би повукли део напетости из свог напада.

„Очекивао бих да играм“, рекао је Казинс. „Да смо вечерас имали сјајну ноћ, и даље бих очекивао да играм, или сам желео да играм – знате, бука публике, на путу. Очекивао бих да играм и покушам да нешто покренем.'